Kde nás najdete?

Pilates Louny Mapa

Rezervace:

415 654 872
602 463 263

Portál Louny - informační portál města počítadlo.abz.cz

Pilates jóga

Pilatesjóga patří mezi nové cvičební styly.Kombinuje prvky jógy, pilates a dechové terapie.Díky prvkům,které Pilatesjóga přebírá, je vhodný zejména na posílení hluboko uložených svalů .Podporuje správné držení těla a pomáhá odbourávat bolesti zad.Je vhodný pro ty,kteří mají rádi cvičení typu Body and Mind.

Pilatesjóga je nový cvičební styl, který kombinuje tisíciletími prověřenou jógu a desetiletí oblíbený Pilates. Pilatesjóga se zaměřuje na posílení středu těla, zlepšení stability bederní páteře a dosažení pružného, ale zároveň silného těla.

Jak se Pilatesj´ga cvičí?

Cvičí se jak vleže na zemi, v kleku, tak v různých sedech i ve stoji. Sled cviků kombinuje Pilates sestavu s ásánami a principy jógy. Používají se i pomůcky, které provedení cviků někdy ulehčí a někdy pekelně ztíží (např. theraband nebo míče). Obtížnost cviků roste s tím, jak pečlivě cvičící vnímá jemné nuance cviku. Zdánlivě stejný pohyb může být velmi snadný, nebo naopak velmi namáhavý.

V Pilatesjóze je cílem zapojit hluboké vrstvy svalů, které se hůře ovládají vůlí a které má civilizovaný člověk úspěšně „zakrnělé“. Primárně zde není cíl dosáhnout dokonalé formy těla, ale tím, jak se pohybový aparát pravidelným cvičením dostává do zdravého stavu, projevuje se to i na formě postavy, vyrýsuje se pas, zpevní zadek, atd.

Principy Pilatesjógy Stěžejním mottem cvičení Pilatesjógy je pozornost k vlastnímu tělu. Během provádění cviku vnímáme, jak se cítí a co se v něm děje. Nepácháme na něm násilí, nevnucujeme mu pohyby, které třeba ještě nezvládne, ale zároveň nenecháváme své lenivé svaly zahálet. Principem je narovnání, napřímení páteře, které provází uvolnění jednostrannou námahou stažených svalů. Správně vedený dech efekty jednotlivých cviků umocní.

Jogalates je cvičení pro toho, kdo chce ke svému tělu přistoupit opravdu „z hloubky“.

BM Studio Louny - Pilates&powerjóga - Webdesign Magic Media s.r.o. a PC grafik LN