Kde nás najdete?

Pilates Louny Mapa

Rezervace:

415 654 872
602 463 263

Portál Louny - informační portál města počítadlo.abz.cz

Pilates

"Po deseti hodinách se cítit lépe, po 20 hodinách budete

lépe vypadat, po 30 hodinách budete mít nové tělo."     


Joseph Pilates 
    

 

Pilates je velmi universální cvičební metoda, vhodná jak pro širokou vrstvu veřejnosti, tak i pro sportovce a tanečníky. Jedná se o cvičební systém, který zlepšuje funkci svalů, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Je zaměřený na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.

Je to metoda podobná power józe, jedná se v podstatě o sloučení prvků klasického rehabilitačního cvičení a východních cvičebních systémů, z nichž nejvíce patrný je vliv jógy. Technika nepřináší zcela nové cviky , spíše se orientuje na západního člověka a zpřístupňuje mu vzdálené východní metody. Při cvičení dochází k zapojení svalů za pomoci dechové kontroly. Je důležité, aby všechny pohyby vycházely ze svalů centra takzvaného "power house" (to znamená svaly břicha, beder a hýždí).


Účinky cviků pilates

Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Navíc zlepšuje celkové držení těla. Při cvičení nezapomeňte na šest základních principů pilates: dýchání, důkladnost provedení, zacentrování (pohyb vychází ze středu těla), plynulý pohyb, řízení pohybu a soustředění.

BM Studio Louny - Pilates&powerjóga - Webdesign Magic Media s.r.o. a PC grafik LN